הוסף ל Facebook Share on Twitter
עוד רעיון מקורי חיצירה באוירת החג...
  / לרנה- גנה. / ולצביה – גדיה. / אמרה רנה: אני אביא לבכורים מפרי הגנה. / אמרה צביה: ואני אביא לבכורים את הגדיה.  / עשו כן. / ביום חג הביכורים קטפה רנה סל מלא עגבניות / ושמה אותו על הספסל ליד הדחליל. / וצביה הביאה את הגדיה וקשרה אותה לספסל. / אחר הלכו שתי הילדות להביא פרחים לעטר את הביכורים. / חזרו הילדות עם הפרחים, והנה הן רואות: / הגדיה עומדת במקומה, קשורה אל הספסל, / אך הסל שעל הספסל ריק... / מי לקח את העגבניות? התפלאו הילדות. / הדחליל זלל את העגבניות!... התלוצצה צביה. / מה לעשות? הלכה רנה שוב לערוגת הגנה, / אספה סל מלא מלפפונים ועמדה לעטר אותו בפרחים. / וצביה אף היא קלעה..
בלינצ'ס גבינה לשבועות
(מספיק לכ-10 מנות)
·        2 ביצים / ·        4  חצאי קליפת ביצים מים / ·        4  כפות קמח רגיל או 2 כפות קמח תפוחי אדמה / ·        קורט מלח / יוצרים במעבד מזון בלילה .מחממים מחבט ומורחים מרגרינה, כשהמרגרינה חמה יוצקים בעזרת מצקת קטנה מנה ומטגנים, הופכים על צלחת וממשיכים לטגן את כל העטיפות מניחים את המילוי על הצד המטוגן עוטפים ומטגנים או אופים בתנור. /   / מילוי גבינה לבלינצ'ס: / ·       ..
חג השבועות/ חג הביכורים/ חג מתן תורה
הצעות לעבודה מעשית בגן
מושגים וביטויים הקשורים בחג,הצעות לעבודה מעשית בגן, פעילות יומית מומלצת עם הילדים בחג השבועות.
הצצה - שבועות ועוד קצת הפתעות
ליאורה זר-אביב אמנית ויוצרת
חברות יקרות,  / מעט תמונות מהאביזרים החדשים לחג שבועות (פרי רעיונה של גב' מיץ פטל המתוקה). פרה דו-מימד להפעלה (סחיטת חלב בעזרת כפפות לטקס), כבשה חייכנית ועוד הפתעות הצצה נוספת לאביזרים. / / 052-3726435 / www.liorazeraviv.com /  
וחג שבועות תעשה לך...מטעמי גבינה
לפניכם כמה הצעות שמאוד קל להכין עם ילדים
ומלבד הנאה ועשייה הרווח הוא עצום שהרי לחלב ולמוצריו חשיבות כחלבון עשיר בסידן. ומצד שני החיטה כאחד משבעת המינים ,חג השבועות חג הקציר וחיטה כדגן, כפחמימה בעלת חשיבות רבה.
פעילות קיץ- פעילות בברכה/ גיגית
המלצות לפעילות בברכה. הנאה!
בארצנו הקטנטונת כבר חם, ואת הימים החמים מנסים לשבור באמצעות פעילות מרעננת הכוללת ברכות/גיגיות ומים. כמובן שלא שוכחים את עניין החיסכון במים (ע"י שימוש מבוקר וחוזר)
עיצוב שולחן לחג יחד עם ילדים
ניצור יחד עם הילדים שולחן חג קל ומעניין שהילדים לוקחים חלק בעיצובו .
חג השבועות הוא חג של הילדים ,זרים לראש בגנים, הבאת טנא עם ביכורים ומי מאיתנו לא זוכר את זריקת הביצים והמים על האנשים שעוברים ושבים???
טנא לחג
יכול להיות כמעט מכל חומר
כיד הדמיון הטובה עליכם
כדורי גבינה מתוקים
כמו כדורי שוקולד אבל בלבן
יש מינים שונים שח כדורי גבינה ורבים מכירים אותם מהמטבח הצ'כי או ההונגרי. אני מציעה הפעם מתכון קל קל להכנה עם הילדים באוירה חגיגית לחג השבועות.
לחם עישבי תיבול
לחם טעים וקל הכנה
ניתן לגוון את התיבול בהתאם לטעם האישי או לפי מה שיש בבית. שיהיה חג טעים ושמח לכולם!
עוגת גבינה עם פרורים
ללא אפיה
חומרים לעוגה אישית לילד
יום ירושלים / שבועות
ירושלים של זהב
לוח תוכן המציג את אורה של ירושלים הכולל דמויות של בן ובת עם טנא סל מלא בכל טוב ומתאים גם לחג השבועות